2026 m. birželio 23 d. Šiaulių 790 metų jubiliejinės programos ciklas „Saulės augimas. Saugantis lokys“ miestiečius ir miesto svečius pakvietė į Joninių šventę, kurioje susiliejo baltų tradicijos, kūryba, bendrystė ir ugnies galia. Nuo ankstyvo vakaro iki pat vidurnakčio miestas virto gyvu patyrimu po atviru dangumi – stichijų kiemai kvietė keliauti per senųjų papročių pasaulį, Saulės Laikrodžio aikštėje viliojo Valstybinio ansamblio „Lietuva“ programa, o naktį Talkšos ežero pakrantėje atidengtos keturios monumentalios šamoto skulptūros, tapusios jubiliejinių metų simbolių įprasminimu.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.
Daugiau nuotraukų galima rasti Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/siauliukulturoscentras/photos_albums